15 marca 2020

Fundacja Hospicyjna

11.02.2020 r. - ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

„Przyjdźcie do mnie wszyscy którzy obciążeni jesteście a ja Was pokrzepię.” (Mt. 11, 28)

Ta myśl przewodnia z Orędzia papieża Franciszka ogłoszonego na XXVIII Światowemu Dzień Chorego towarzyszyła naszym obchodom.

W kaplicy Hospicjum pod przewodnictwem ks. Dyrektora Dariusza Czupryńskiego została odprawiona Msza św. z udziałem naszych pacjentów, ich rodzin przy licznie obecnych i czynnie zaangażowanych w pomoc wolontariuszy i pracowników.

W czasie Eucharystii został udzielony Sakrament Chorych, oraz każdy otrzymał indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Tradycyjnie wszyscy chorzy otrzymali żółte tulipany od pań wolontariuszek z Legionu Maryi. Na zakończenie Eucharystii słowa pokrzepienia i pociechy skierował ks. Dyrektor w stronę tych którzy służą na co dzień chorym i cierpiącym.

Po mszy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek przy torcie.