Hospicjum Opatrzności Bożej | Księża Orioniści

Msza święta dla rodzin osieroconych odbędzie się

11 grudnia 2022

o godz. 15.00Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści

ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin

Budowa Hospicjum dla Dzieci

Pekao S.A. o/Wołomin

Konto: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605

 

Fundacja Hospicyjna

 

Kwota darowizny:

 

6 LIPCA 2019 R. - AKCJA CHARYTATYWNA  „POMAGAM  Z  RADOŚCIĄ”

Pomaganie to jest zawsze źródło radości i satysfakcji – powiedziała podczas rodzinnego pikniku „Pomagam z Radością” w Brańszyczku pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. 

Największą satysfakcję w życiu można znaleźć właśnie przez to, że niesie się dobro, że jak najwięcej daje się z siebie drugiemu człowiekowi – mówił Prezydent Andrzej Duda.  

Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności  od prawie stu lat służy osobom potrzebującym i wykluczonym społecznie w kilkunastu swoich ośrodkach rozsianych po całej Polsce. Dzięki swojej działalności Księża Orioniści pomogli   tysiącom najbardziej potrzebujących osób.  Aby nadal  rozwijać pracę misyjną, budować nowe ośrodki i przyjmować więcej osób pod oriońskie skrzydła została zapoczątkowana akcja charytatywna „Pomagam z Radością”, której celem jest wspieranie dobroczynności, poprzez przekazywanie darów na określone potrzeby konkretnych ośrodków i osób.  

Piknik rodzinny promujący akcję “Pomagam z radością” rozpoczął się w samo południe w Centrum Księdza Orione w Brańszczyku a oficjalna inauguracja akcji odbyła się z udziałem Pary Prezydenckiej.  Podczas pikniku każde z dzieł orońskich miało swoje stoisko. Także nasze Hospicjum czynnie włączyło się w akcję dzięki zaangażowaniu ks. dyrektora, wolontariuszy i pracowników. Wyjątkowym przeżyciem było spotkanie pracowników i wolontariuszy Hospicjum z prezydentem RP Andrzejem Dudą i jego żoną Agata Kornhauser-Dudą, którzy wspierają orioński program. 

Poprzez bezpośredni udział w wydarzeniu  pokazujemy, że DOBROCZYNNOŚĆ JEST CZĘŚCIĄ KAŻDEGO Z NAS !!!

05-200 WOŁOMIN, ul. Piłsudskiego 44
tel.:(+48) 22 787 26 66 
fax (+48) 22 776 42 16 

email: hospicjum@orionisci.rel.pl 

email(dokumenty do przyjęcia): hospicjumwolomin@gmail.com

www.hospicjumopatrznosci.org