Hospicjum Opatrzności Bożej | Księża Orioniści

Msza święta dla rodzin osieroconych odbędzie się

11 grudnia 2022

o godz. 15.00Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści

ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin

Budowa Hospicjum dla Dzieci

Pekao S.A. o/Wołomin

Konto: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605

 

Fundacja Hospicyjna

 

Kwota darowizny:

 

16 MARCA  2019 R. - XXIV ROCZNICA  POWSTANIA  HOSPICJUM  OPATRZNOŚCI  BOŻEJ

W dniu 16 marca 2019 roku  obchodziliśmy XXIV rocznicę powstania Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści. Uroczystość odbyła się w Hospicjum w gronie pacjentów, pracowników z rodzinami, księży posługujących  i wolontariuszy.   W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas Pan Adam Lubiak Starosta Wołomiński oraz przedstawiciele sekretariatu Pani Elżbiety Radwan Burmistrz  Gminy Wołomin.

Ceremonię  rozpoczęła Msza św. sprawowana przez ks. dyrektora Dariusza Czupryńskiego i ks. Stefana Szczygielskiego kapelana Hospicjum. Ksiądz dyrektor podkreślał rolę pracowników i wolontariuszy jako wielkiej siły, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie  Hospicjum. 

Po Mszy św. odbyło się spotkanie w refektarzu hospicyjnym. Ksiądz dyrektor otrzymał bukiet kwiatów od przedstawicieli Gminy Wołomin,  został również odczytany list gratulacyjny od Pani Burmistrz Elżbiety Radwan. Z rąk Pana Starosty ks. Dyrektor otrzymał koszt pełen słodkości.  W ramach podziękowania za sumienną i codzienną posługę wykonywaną z miłości do cierpiących i troski o ich godność,  każdy z pracowników Hospicjum otrzymał różę i pamiątkową książkę. Spotkanie połączone  z poczęstunkiem było okazją do wspomnień, pretekstem do powrotu do przeszłości i chwil wzruszeń. 

Burmistrz Wołomina – Pani Elżbieta Radwan napisała: 

Jest takie miejsce w Wołominie, w którym słowa słowa Św. Alojzego Orione „Czyńcie dobro zawsze, czyńcie dobro wszystkim, zła nigdy i nikomu” są wcielane w życie codziennie. To miejsce to Hospicjum Opatrzności Bożej, w którym od 24 lat dawane jest świadectwo pracy pełnej wrażliwości, miłości do cierpiących i troski o ich godność. Pracownicy hospicjum każdego dnia niosą uśmiech, fachową opiekę, ulgę i to co najważniejsze dla każdego człowieka - poczucie bliskości i godności. Z okazji 24 rocznicy powstania hospicjum życzę wytrwałości w prowadzeniu tego wielkiego dzieła i serdecznie dziękuję za dobro, które czynicie. 

W imieniu  dyrekcji Hospicjum,  personelu z rodzinami i wolontariuszy pragniemy podziękować Panu Staroście Wołomińskiemu i Pani Burmistrz za współorganizację  obchodów XXIV rocznicy powstania Hospicjum. 

05-200 WOŁOMIN, ul. Piłsudskiego 44
tel.:(+48) 22 787 26 66 
fax (+48) 22 776 42 16 

email: hospicjum@orionisci.rel.pl 

email(dokumenty do przyjęcia): hospicjumwolomin@gmail.com

www.hospicjumopatrznosci.org