Hospicjum Opatrzności Bożej | Księża Orioniści

Msza święta dla rodzin osieroconych odbędzie się

11 grudnia 2022

o godz. 15.00Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści

ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin

Budowa Hospicjum dla Dzieci

Pekao S.A. o/Wołomin

Konto: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605

 

Fundacja Hospicyjna

 

Kwota darowizny:

 

9.02.2019 r.  - ŚWIATOWY  DZIEŃ CHOREGO

„Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężania kultury zysku i odrzucenia” – napisał Ojciec Święty Franciszek w orędziu z okazji przypadającego na 11 lutego XXVII Światowego Dnia Chorego”.  Obchody Światowego Dnia Chorego w Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści   w Wołominie miały w tym roku miejsce w dniu 09 lutego 2019 roku w Auli Jana Pawła II.  Uroczystej Eucharystii przewodniczył  ks. Dariusz Czupryński, - dyrektor Hospicjum, który  w sposób szczególny otoczył modlitwą  pacjentów  Hospicjum.   W uroczystości udział wzięli pacjenci i ich rodziny, wolontariusze oraz pracownicy Hospicjum. 

W homilii ks. dyrektor podkreślił tegoroczne hasło Dnia Chorego, które brzmi:  „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

>W dalszej części homilii kapłan zwrócił także uwagę na to, że wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem. Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych, prostych gestów,   jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”. Wiele ciepłych słów padło z ust księdza dyrektora Hospicjum  pod adresem pracowników posługujących  przy łóżku chorego i bezinteresownej a tak cennej pracy wolontariuszy.   „Gromadząc się przy ołtarzu Słowa i Eucharystii pragniemy dziękować Bogu za otrzymane łaski, a także zawierzyć wszystko to, co jest przed nami” – zakończył kapłan.

O oprawę muzyczną zadbali klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz wolontariusze. Na zakończenie Mszy św. kapłan udzielił osobom chorym w sakramentu namaszczenia chorych i udzielił zgromadzonym indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. 

Przedstawiciele Legionu Maryi z parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Wołominie, tradycyjnie obdarowali  pacjentów żółtymi tulipanami.  Ksiądz dyrektor  wręczył upominki  wolontariuszom, którzy z wielkim poświęceniem i oddaniem służą chorym i cierpiącym.

W tym dniu chcieliśmy pokazać, że hospicjum to dom gościny i dlatego dla pacjentów oraz ich rodzin, przyjaciół i innych gości został zorganizowany  poczęstunek. Na stole zagościł tort, pączki,  sałatki owocowe, kawa, herbata i inne słodkości.   

W imieniu pacjentów i ich rodzin oraz dyrekcji i personelu naszego Hospicjum pragniemy podziękować Panu Staroście Wołomińskiemu za współorganizację   uroczystości Dnia Chorego w Hospicjum. Jest to dla nas wielki dar serca i szczególna życzliwość i zrozumienie, potrzeb naszego „sanktuarium cierpienia”. 

05-200 WOŁOMIN, ul. Piłsudskiego 44
tel.:(+48) 22 787 26 66 
fax (+48) 22 776 42 16 

email: hospicjum@orionisci.rel.pl 

email(dokumenty do przyjęcia): hospicjumwolomin@gmail.com

www.hospicjumopatrznosci.org