18 listopada 2018

15-16.10.2018 r. - RELKWIE BŁOGOSŁAWIONEJ HANNY CHRZANOWSKIEJ

„Spiesz się do ludzi, by zanieś im miłość!”

W dniach 15 – 16 października Wspólnota Hospicjum Opatrzności Bożej przyjęła relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej – pielęgniarki. W pierwszym dniu nawiedzenia w obecności Najświętszego Sakramentu oraz doczesnych szczątek błogosławionej, każdy z uczestników – dokonał własnego rachunku sumienia z posługi wobec bliźnich. Pomocą służył ” Rachunku sumienia pielęgniarki” opracowany przez Hannę Chrzanowską.

16 października w 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyłę na papieża, podczas porannej Eucharystii wyraziliśmy Bogu naszą wdzięczność za dar Jej życia, żarliwej posługi wobec bliźnich i obecności pośród nas. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i błogosławionej Hanny dokonaliśmy Aktu Zawierzenia Bogu całego personelu Hospicjum.” W godzinach południowych relikwie wraz z obrazem błogosławionej nawiedziły podopiecznych przebywających na salach. Nawiedzeniu towarzyszyła modlitwa różańcowa prowadzona przez siostry orionistki wraz z personelem i obecnymi rodzinami. Błogosławiona Hanno módl się za nami, abyśmy całym życiem dawali świadectwo miłosierdzia.