9 grudnia2018

12.06.2018 r.  25 – LECIE ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. DARIUSZA CZUPRYŃSKIEGO

Czcigodny Jubilacie– Księże Dyrektorze Dariuszu!  25 lat temu odpowiedziałeś Bogu „tak”
na Jego słowa: „Pójdź za mną”. Razem z Księdzem dziękujemy Panu za te lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań.
Niech Duch Święty opromienia Swym światłem każdy dzień kapłańskiej posługi, Jezus niech zawsze będzie Przyjacielem, a Maryja niech przygarnia Księdza do swego serca..
Deo gratias!

"Czyste ręce kapłana Chrystusowego nigdy nie wznoszą się ku niebu bez wyproszenia łask" (ks.A.Orione 4 I 1938)
25 GODZIN DZIĘKCZYNIENIA ZA 25 LAT KAPŁAŃSTWA KS. DARIUSZA CZUPRYŃSKIEGO
Uroczystą Jutrznią o godzinie 6:00 w kaplicy Hospicjum, miejscu w którym ks. Jubilat Dariusz Czupryński zaczyna swój dzień kapłański, rozpoczęliśmy całodobowe czuwanie modlitewne w Jego intencji. Czas 25 godzin obecności przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie był wypełniony modlitwą kapłanów, sióstr, pacjentów i personelu , wolontariuszy , przedstawicieli Oriońskiego Ruchu Świeckich oraz Legionu Maryi. Czasem szczególnego dziękczynienia Bogu były wspólnie nieszpory wraz ze wspólnotą kapłańską oraz Godzina Uwielbienia Boga za dar kapłaństwa i Sakramentów. Tego wieczoru nie zabrakło również Słówka na dobranoc w którym Jubilat w kapłaństwie dał świadectwo swojej drogi powołania.
Czuwanie zakończyliśmy uroczystą Mszą świętą Jubileuszową z licznym udziałem personelu, życząc Jubilatowi by Jego życie jak dotychczas było wypełnione miłością Boga, przebiegało zawsze w Jego bliskości i przynosiło zbawienne owoce dla Zgromadzenia i całego Kościoła.

Siostry Orionistki