17 czerwca 2018

17.03.2018 r. - 23 LATA MIŁOŚCI  W SŁUŻBIE CHORYM

W dniu 17 marca 2018 roku Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści obchodziło swoją XXIII rocznicę powstania. Uroczystość odbyła się w  gronie pacjentów, pracowników z rodzinami, księży posługujących w Hospicjum i wolontariuszy oraz zaproszonych gości. Tego dnia Powiat Wołomiński reprezentował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Pan Jerzy Mikulski. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan.

Jubileusz   rozpoczęto  Mszą św. sprawowaną przez ks. dyrektora Hospicjum Dariusza Czupryńskiego oraz kapelana Hospicjum ks. Michała Kamińskiego.  Ksiądz dyrektor podkreślił rolę pracowników i wolontariuszy jako wielkiej siły, bez której trudno wyobrazić sobie działalność Hospicjum. Swoje podziękowanie wyraził  wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Pan Jerzy Mikulski, wręczając ks. dyrektorowi Hospicjum bukiet róż, zaznaczając, że  to właśnie róża  jest symbolem Hospicjum – sanktuarium miłosierdzia.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie, podczas którego ksiądz dyrektor otrzymał od  Pani Burmistrz list gratulacyjny a od personelu w ramach podziękowania kwiaty – 23 róże symbolizujące 23 lata istnienia Hospicjum. Także personel otrzymał od Pani Burmistrz okolicznościowe wyróżnienia w postaci książek. Spotkanie połączone  z poczęstunkiem było okazją do wspomnień, pretekstem do powrotu do przeszłości i chwil wzruszeń.

Współorganizatorem obchodów XXIII rocznicy powstania Hospicjum był Powiat Wołomiński i Gmina Wołomin.