20 maja 2018

10.02.2018 r.  ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Światowy Dzień Chorego, obchodzony jest we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – 11 lutego.

Hospicyjne obchody tego dnia miały miejsce w dniu 10 lutego w auli Jana Pawła II. Uroczystej Eucharystii przewodniczył  ks. Dariusz Czupryński, - dyrektor Hospicjum.

W uroczystości udział wzięli pacjenci i ich rodziny, wolontariusze oraz pracownicy Hospicjum. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycił nas Pan Kazimierz Rakowski - Starosta Wołomiński i Pan Robert Makowski - zastępca Burmistrza Wołomina.

O oprawę liturgiczną zadbali wolontariusze i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko - Praskiej. Na zakończenie Mszy św. kapłan udzielił chorym sakramentu namaszczenia chorych i udzielił indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W uroczystości  Światowego Dnia Chorego udział wzięli także przedstawiciele Legionu Maryi   parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Wołominie, którzy tradycyjnie przynieśli dla pacjentów żółte tulipany. Wiele ciepłych słów padło z ust księdza dyrektora Hospicjum  pod adresem pracowników posługujących  przy łóżku chorego i bezinteresownej, a tak cennej pracy wolontariuszy. Ks. dyrektor wraz  z p. Kazimierzem Rakowskim i p. Robertem Makowskim wręczyli   wolontariuszom książki w ramach podziękowania za  poświęcenie i  służbę chorym.

W tym dniu chcieliśmy pokazać, że hospicjum to dom gościny i dlatego dla pacjentów oraz ich rodzin, przyjaciół i innych gości został zorganizowany  poczęstunek. Na stole zagościł tort, pączki, faworki, sałatki owocowe, kawa, herbata i inne słodkości.