10 grudnia 2017

18 MARCA 2017 R. XXII ROCZNICA POWSTANIA HOSPICJUM

22 lata czynnej miłości wobec bliźnich cierpiących.

22 lata temu 18 marca 1995 r. Wołomin zyskał ważną placówkę.  Uroczystości rocznicowe powstania Hospicjum Opatrzności Bożej  odbyły się  w gronie pacjentów, pracowników z rodzinami, księży posługujących w Hospicjum i wolontariuszy. Wśród gości obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych. Ceremonię  rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez ks. dyrektora Dariusza Czupryńskiego, ks. Jacka Pawlickiego i ks. Stefana Szczygielskiego.

Ksiądz dyrektor podkreślał rolę pracowników i wolontariuszy jako wielkiej siły, bez której trudno wyobrazić sobie działalność hospicjum. Mówił też o swoim kapłańskim doświadczeniu w  służbie na rzecz chorych.  Po Mszy św. odbyło się spotkanie, podczas którego ksiądz dyrektor otrzymał w od personelu kwiaty w podziękowaniu za pracę na rzecz placówki – 22 róże symbolizujące 22 lata istnienia hospicjum. Starosta Powiatu Wołomińskiego Kazimierz Rakowski wraz z p. Jerzym Mikulskim wręczył pracownikom kwiaty a Burmistrz Elżbieta Radwan przekazała dla personelu okolicznościowe książki. Spotkanie było okazją do wspomnień i  powrotem do przeszłości.

Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, wolontariuszom i dobroczyńcom, którzy każdego dnia włączają się w bezinteresowną służbę na rzecz chorych.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu i Gminie Wołomin za dofinansowanie działań związanych z organizacją wydarzenia.