10 września 2017
17 września 2017

11 LUTEGO  2017 R. - ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Dzień ten, po raz pierwszy został ogłoszony przez św. Jana Pawła II 25 lat temu. Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, jak każdego roku  z entuzjazmem włączyło się w świętowanie tego wydarzenia. Tegorocznemu spotkaniu przyświecały słowa z orędzia papieża Franciszka „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: << wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny>> (Łk. 1,49)”

O godz. 15.00 w auli Hospicjum została odprawiona uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. dyrektora Dariusza Czupryńskiego. W Eucharystii uczestniczyli pacjenci z rodzinami, wolontariusze i pracownicy Hospicjum. Oprawę liturgiczną przygotowali klerycy WSD diecezji warszawsko-praskiej. Po Mszy św. zostało odprawione nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes zakończone indywidualnym błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem. Tradycyjnie, już po raz dwudziesty drugi wszyscy chorzy otrzymali żółte tulipany od pań wolontariuszek z Legionu Maryi. Na zakończenie, ks. dyrektor skierował słowa wdzięczności i uznania wobec tych, którzy służą na co dzień chorym i cierpiącym: „…ponawiam moją modlitewną solidarność i poparcie dla lekarzy, pielęgniarek,  wolontariuszy, wszystkich mężczyzn i kobiet konsekrowanych zaangażowanych w posługę chorym i cierpiącym a także dla rodzin, które z miłością opiekują się swoimi chorymi. Wszystkim życzę, aby byli zawsze radosnymi znakami obecności i miłości Boga.”

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Za dofinansowanie poczęstunku dziękujemy Starostwu Powiatu Wołomińskiego.