22 października 2017

19 LISTOPADA  2016 R. - PRZYJĘCIE CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA

Tobie Panie zaufałem

Nie zawstydzę się na wieki…

W wigilię uroczystości Chrystusa Króla w auli naszego Hospicjum została odprawiona uroczysta Msza św. połączona z Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Uroczystość zgromadziła podopiecznych z rodzinami, personel oraz wolontariuszy. Mszy św. przewodniczył ks. Dyrektor domu hospicyjnego Dariusz Czupryński.

Dla wszystkich zebranych momentem podniosłym było odczytanie wobec Jezusa Chrystusa  wywyższonego na krzyżu,  Aktu przyjęcia Go za swojego Pana i Króla. Krzyż wywyższony w dłoni podopiecznego i słowa wielbiące majestat potęgi Boga  wypowiadane z wielką wiarą i miłością  Króluj nam Chryste: w naszych sercach naszych rodzinach, w naszym hospicjum w naszym narodzie… na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Króluj nam Chryste. Pieczęcią tych słów było odśpiewanie uroczystego Te Deum. Spotkanie zakończyliśmy adoracją krzyża - naszego Boga i naszego Króla ukrzyżowanego.