Hospicjum Opatrzności Bożej | Księża Orioniści

Msza święta dla rodzin osieroconych odbędzie się

21 czerwca 2020

o godz. 15.00Fundacja Hospicyjna

 

Kwota darowizny:

 

2  KWIETNIA  2016R. – WIGILIA ŚWIĘTA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Święto Miłosierdzia…

i  kremówki ze św. Janem Pawłem II

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego oraz przypadającą już 11 rocznicą śmierci św. Jana Pawła II zgromadziliśmy się w auli naszego Hospicjum, pragnąc wyrazić wdzięczność Bogu za dar Jego Miłosierdzia wobec każdego z nas i dar tego dzieła jakie stanowi nasze Hospicjum.

 

Uroczystego powitania zgromadzonych i  zaproszonych gości dokonał dyrektor dzieła ks. Dariusz Czupryński a następnie Siostry Jezusa Miłosiernego z Ostrówka, które przywiozły ze sobą obraz Jezusa Miłosiernego. Tym samym wprowadziły nas w klimat obchodzonego święta i wspólnie z innymi przedstawicielkami zgromadzeń zakonnych naszego miasta: sióstr Pasterek, Michalitek i Orionistek poprowadziły Koronkę do Miłosierdzia Bożego na różańcach ofiarowanych przez Orioński Ruch Świecki.

Centrum spotkania stanowiła uroczysta Eucharystia celebrowana przez Prowincjała Księży Orionistów ks. Krzysztofa Baranowskiego, wraz z dyrektorem dzieła.

Przed błogosławieństwem dziewięciu „świadkom miłosierdzia” z naszej wspólnoty hospicyjnej zostały wręczone Dzienniczki św. s. Faustyny za postawę chrześcijańskiej ufności względem Pana Boga i czynnej miłości wobec  bliźnich.

Pamiątką Jubileuszowego Roku Miłosierdzia stanowiły sadzonki róż białej i czerwonej (symbol krwi oraz wody) które zostały wręczone na ręce ks. Prowincjała, ks. Dyrektora oraz Sióstr Jezusa Miłosiernego z Ostrówka. Niech przypominają o Miłosiernej Miłości Boga do człowieka.

05-200 WOŁOMIN, ul. Piłsudskiego 44
tel.:(+48) 22 787 26 66, 22 776 21 00 
fax (+48) 22 776 42 16       
email: hospicjum@orionisci.rel.pl
www.hospicjumopatrznosci.org