10 września 2017
17 września 2017

10-12 MARCA 2016 – TRIDUUM KU CZCI ŚW. ALOJZEGO ORIONE

TYLKO MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT – św. Alojzy Orione

Pod takim hasłem  wieczorem 10 marca w pierwszym dniu tridum ku czci św. A. Orione przedstawiciele pracowników, wolontariuszy wraz ze wspólnotą sióstr Orionistek za przykładem Założyciela całkowicie oddanego Matce Bożej  wzięli udział w modlitwie różańcowej powierzając  opiece Maryi całe Małe Dzieło Opatrzności Bożej oraz Dzieło Miłosierdzia jakim jest Hospicjum.

Św.  A. Orione żywił szczególne nabożeństwo do Jezusa Ukrzyżowanego, Zgromadzenie powstało u stóp Ukrzyżowanego w Wielkim Tygodniu, dlatego też następnego dnia 11 marca w godzinie Miłosierdzia dla świata została odprawiona Droga Krzyżowa salami chorych z udziałem wolontariuszy naszego Hospicjum, młodzieży oazowej z Klembowa, pracowników oraz rodzin podopiecznych. Dla niejednego z chorych było to ostatnie spojrzenie na Krzyż i ucałowanie.

12 marca w 76 rocznicę narodzin dla nieba św. Alojzego Orione została odprawiona Uroczysta Msza dziękczynna św. w kaplicy  naszego Hospicjum w 21 rocznicę otwarcia tego dzieła miłosierdzia.

Niech na tym dziele Miłosierdzia w Jubileuszowym roku Miłosierdzia spełnią się pragnienie patrona dnia „by żyło duchem Zgromadzenia, było domem Bożej Opatrzności ,ośrodkiem Bożej chwały i Bożego Miłosierdzia a nasze dusze i nasze słowa maja być białe i czyste, nieść wszystkim tchnienie wiary, dobroci, pociechy, które podnoszą do nieba”.