22 października 2017

12 MARCA 2016 – XXI ROCZNICA POWSTANIA HOSPICJUM

Ponad dwie dekady temu 18 marca 1995 r. Wołomin zyskał ważną placówkę.  XXI rocznicę powstania Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści w Wołominie obchodziliśmy wyjątkowo 12 marca w dniu rocznicy śmierci św. Alojzego Orione założyciela Zgromadzenia Księży Orionistów. Uroczystość odbyła się  w gronie pacjentów, pracowników z rodzinami, księży posługujących w Hospicjum i wolontariuszy.

Ceremonię  rozpoczęła Msza św. sprawowana przez ks. dyrektora Dariusza Czupryńskiego. Ksiądz dyrektor podkreślał rolę pracowników i wolontariuszy jako wielkiej siły, bez której trudno wyobrazić sobie działalność hospicjum. Była też szczególna okazja do uczczenia relikwii św. Alojzego Orione.  Po Mszy św. odbyło się spotkanie, podczas którego ksiądz dyrektor otrzymał od personelu kwiaty – 21 róż symbolizujących 21 lat istnienia hospicjum a personel okolicznościowe książki z dedykacją. Spotkanie połączone  z poczęstunkiem było okazją do wspomnień, pretekstem do powrotu do przeszłości i chwil wzruszeń.

Współorganizatorem obchodów XXI rocznicy powstania Hospicjum był  Powiat Wołomiński i Gmina Wołomin.  W imieniu pacjentów i ich rodzin oraz dyrekcji i personelu naszego Hospicjum pragniemy podziękować Panu Staroście Wołomińskiemu i Pani Burmistrz Wołomina za współorganizowanie  obchodów.  Jest to dla nas wielki dar serca, szczególna życzliwość i zrozumienie naszych potrzeb. Cieszymy się, że w naszym środowisku są ludzie, którym nie jest obojętny los ciężko chorych i umierających.