18 czerwca 2017

19 LUTEGO 2016 - SPOTKANIE  WOLONTARIUSZY  ZE  WSPÓLNOTĄ  RUCHU ŚWIATŁO - ŻYCIE  Z KLEMBOWA

Będziecie moimi świadkami….

Wolontariusze naszego Hospicjum p. Zbyszek, Łucja i Ola wraz z s. M. Augustyną wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą oazową Ruchu Światło – Życie z Klembowa dając świadectwo o tym szczególnym miejscu i radości ze swojej wolontaryjnej posługi wobec chorych jako formie dobrego wykorzystania  wolnego czasu. Pomysłodawczynią spotkania była p. Magdalena Różycka animatorka grupy, która sama dotknęła tego miejsca, poznała jego wartość i zechciała podzielić się z innymi wykorzystując sposobny czas  Wielkiego Postu i Jubileuszu Roku Miłosierdzia.

Poprzez wspólne uczestniczenie w Drodze Krzyżowej oraz Mszy Świętej mogliśmy doświadczyć  czynnego zaangażowania tej grupy młodzieży w życiu Parafii. Myślę że Parafia może być dumna z takiej młodzieży.  Dziękujemy za wasze świadectwo.

Następnego dnia to Hospicjum gościło w swoich progach przedstawicieli tej grupy  młodzieży Franka, Mateusza, Karolinę i Justynkę wraz z animatorką p. Magdaleną Różycką. Młodzież czynnie włączyła się w pomoc przy serwowaniu posiłków, karmieniu, sprzątaniu ze stolików pacjentów. Nie stanowiła też problemu rozmowa z podopiecznymi czy modlitwa przy umierającym. O godzinie 15:00 wspólnie uwielbiliśmy miłosierdzie Boże odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych i ich rodzin, personelu oraz wolontariuszy.  Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. gdzie oprawę liturgiczną wraz wolontariuszami naszego Hospicjum poprowadziła młodzież z oazy. Myślę ze poprzez to spotkanie rozradowaliśmy serce Boga, św. Alojzego Orione i  nasze serca. Deo gratias!