10 września 2017
17 września 2017

4 LUTEGO 2016 - XXIV Światowy Dzień Chorego

Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja

”Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”

Ta myśl przewodnia z Orędzia papieża Franciszka ogłoszonego na XXIV Światowemu Dzień  Chorego towarzyszyła  naszym obchodom. W tym roku przyspieszyliśmy naszą uroczystość z racji przypadającego 11 lutego już w Wielkim Poście.

O godzinie 14:00  w auli naszego Hospicjum  została odprawiona pod przewodnictwem ks. Dyrektora Dariusza Czupryńskiego uroczysta Msza św. z udziałem naszych  pacjentów ich rodzin przy licznie obecnych  i czynnie zaangażowanych w pomoc wolontariuszy i pracowników naszego hospicjum. W czasie Eucharystii został udzielony Sakrament Chorych, oraz każdy otrzymał indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Tradycyjnie już po raz dwudziesty wszyscy chorzy otrzymali żółte tulipany od pań wolontariuszek z Legionu Maryi. Na zakończenie Eucharystii słowa pokrzepienia i pociechy z orędzia papieża Franciszka skierował ks. Dyrektor w stronę tych którzy służą na co dzień chorym i cierpiącym.

„By ożywiał nas duch Maryi, Matki Miłosierdzia. Słodycz Jej spojrzenia niech nam towarzyszy w tym Roku Świętym, abyśmy wszyscy potrafili odkryć radość z czułości Boga i aby odzwierciedlała się ona w naszych sercach i w naszych gestach”.

Po części duchowej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólna agapę przy torcie, ekologicznym pączku i wielu innych smakołykach.