18 czerwca 2017

24  GRUDNIA  2015 R. WŚRÓD NOCNEJ CISZY…

Tradycyjnie od 20 lat w tym szczególnym  dniu  wspólnoty zakonne kapłanów  i sióstr ze Zgromadzenia św. Alojzego Orione ,chorzy  wraz z rodzinami, posługujący personel oraz wolontariusze gromadzą się na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej w auli hospicjum.

O godzinie 15:30 dźwiękiem kolędy „Wśród nocnej ciszy” rozpoczęła się  część liturgiczna spotkania. W uroczystej procesji przez kapelana hospicjum została wniesiona księga Słowa Bożego, Dzieciątka Jezus przez ks. Dyrektora oraz światełka i aniołków przez najmłodszych uczestników naszego spotkania Mani, Karolinki oraz Kazika. Po odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, ks. Dariusz Czupryński skierował słowa nadziei i życzenia dla wszystkich uczestniczących w spotkaniu, po czym nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem. Dla wszystkich ta chwila jest najbardziej wzruszająca, nie brakowało słów wdzięczności i łez wzruszenia. Następnie podano dwanaście wigilijnych potraw przygotowanych przez panie kucharki. A jak zwykle w najmniej spodziewanym momencie przybył św. Mikołaj z darem miękkiej podusi  pod głowę. Wszystkim darczyńcom  a szczególnie dzieciom za ich dary serca serdecznie dziękujemy. Niech Dziecię Jezus Wszystkim błogosławi.