22 października 2017

20  LISTOPADA  2015 R. MATKI BOŻEJ OPATRZNOŚCI – PATRONKI ZGROMADZENIA

W tym dniu pragniemy nawiązać do dnia 25-26 września kiedy to gościliśmy w naszych progach figurę Matki Boskiej Opatrzności, którą Ks. Alojzy Orione podarował w 1934 r. Polakom. Figura znajduje się w Kaplicy Centrum Rekolekcyjnego w Zduńskiej Woli.

Obecnie w Roku Życia Konsekrowanego wraz z relikwią krwi Ojca Założyciela peregrynuje po wszystkich wspólnotach Zgromadzenia.

Wołomin jest pierwszą wspólnotą która podjęła relikwię.

Figura Matki Bożej wraz z relikwią krwi została uroczyście powitana przez personel Hospicjum w kaplicy.

W sobotę następnego dnia odbyła się uroczysta peregrynacja relikwii po salach chorych w Hospicjum w asyście ks. kapelana Stefana Szczygielskiego, personelu oraz wolontariuszy hospicjum. Podczas peregrynacji  została odprawiona nowenna do św. A. Orione, każdy z podopiecznych pozdrowił Matkę Bożą jednym Zdrowaś Maryjo a ks. kapelan błogosławił relikwią krwi wszystkich chorych i obecne rodziny. Towarzyszyła niezwykle podniosła chwila. Wraz z ks. A. Orione módlmy się  by Maryja udzieliła nam wielkiego ducha, dała serce wielkie i hojne, które potrafi zbliżyć się do każdego cierpienia i do każdej łzy. Matko Bożej Opatrzności wstawiaj się za nami, św. Alojzy Orione módl się za nami.