18 czerwca 2017

14  LISTOPADA  2015R.  20-LECIE   WOLONTARIATU  HOSPICYJNEGO

Grupa wolontariuszy skupiona wokół Hospicjum od początku jego istnienia to prawdziwy fenomen.  To oni nam pomagają! Jubileuszowe spotkanie z okazji 20-lecia istnienia wolontariatu w naszym Hospicjum   zgromadziło liczne grono wolontariuszy.  Wszystkich zebranych powitał ksiądz dyrektor nie szczędząc ciepłych słów uznania i wdzięczności pod adresem wolontariatu. Mówił: Miłość nie jedno ma imię. W słowo miłość można wstawić imię każdego z Was. Uczestnicy spotkania obejrzeli, przygotowaną przez s. Augustynę, wzruszającą prezentację, która była przewodnikiem po 20 latach  wolontariatu. Po części oficjalnej był czas na wspólne rozmowy przy kawie i herbacie, czas na lepsze poznanie się i wymianę doświadczeń.

Głównym punktem uroczystości była Msza św. w intencji wolontariuszy koncelebrowana przez ks. dyr. Dariusza Czupryńskiego i ks. Prowincjała Zgromadzenia Księży Orionistów  – ks. Krzysztofa Baranowskiego.

Na zakończenie wolontariusze otrzymali okolicznościowe pamiątki od ks. dyrektora. Uroczystość uświetniła obecność zespołu Eo Nomine, który także wolontaryjnie posługuje na rzecz Hospicjum.

Kochani wolontariusze!

Dziękujemy za pomoc, dobro i otwartość

na drugiego człowieka.

Wsparcie, jakiego udzielacie

naszym pacjentom ma ogromną wartość

a poświęcony im czas jest bezcenny.