18 czerwca 2017

10 – 11 PAŹDZIERNIKA  2015 R.   XII KAMPANIA HOSPICYJNA  „ HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE”.

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej oraz tegoroczna kampania przebiegająca pod hasłem: „ Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóżmy dzieciom osieroconym” miały  na celu promocję działań hospicyjnych na rzecz dzieci osieroconych oraz zwrócenie uwagi na cierpienie związane z  osieroceniem i żałobą przeżywaną przez dzieci.

Uroczystość miała charakter otwarty. Zaproszeni na nią zostali przedstawiciele władz, proboszczowie, pracownicy , wolontariusze, rodziny chorych i przyjaciele placówki. Obecne były także: wicemarszałek Sejmu RP Wanda Nowicka oraz senator Anna Aksamit.

Podczas uroczystości , które odbyły się w MDK-u w Wołominie wiele ciepłych słów padło pod adresem Hospicjum, dyrekcji, pracowników, wolontariuszy i sponsorów. Przemówienia wygłosili: Prowincjał Zgromadzenia Księży Orionistów  – ks. Krzysztof Baranowski fDP, Starosta Powiatu Wołomińskiego – Kazimierz Rakowski, Burmistrz Wołomina – Elżbieta Radwan i Burmistrz Kobyłki – Robert Roguski. Dyrektor Hospicjum – ks. Dariusz Czupryński  fDP wygłosił prelekcję pt. : „Czasami dziecku rozpada się świat”. Zwrócił w niej uwagę na problemy dzieci osieroconych związane z brakiem umiejętności dorosłych w towarzyszeniu w żałobie oraz przybliżył formy pomocy, jakie za pośrednictwem hospicjum otrzymują dzieci i  rodziny osierocone.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert Moniki Kuszyńskiej. Podczas koncertu wokalistka opowiadała o  nadziei i miłości, które pomogły jej wrócić na scenę po przebytym przed laty wypadku samochodowym, o wierze we własne możliwości, o woli walki,  o pokonywaniu przeszkód dnia codziennego, o szczęściu i sile, którą dają jej ludzie. Goście z entuzjazmem domagali się bisów a sama wokalistka była bardzo poruszona ciepłym przyjęciem przez publiczność.

Drugi dzień kampanii rozpoczęła Msza św. w kościele św. Józefa Robotnika w intencji pacjentów, personelu, wolontariuszy i darczyńców Hospicjum. Niedziela była tradycyjnie Dniem Otwartych Drzwi w Hospicjum.

Patronat Honorowy nad wydarzeniami objęli: Starosta Wołomiński - Kazimierz Rakowski, Burmistrz Wołomina - Elżbieta Radwan, Prowincjał Zgromadzenia Księży Orionistów  – ks. Krzysztof Baranowski fDP, Dyrektor Hospicjum Opatrzności Bozej Księży Orionistów w Wołominie – ks. Dariusz Czupryński, Miejski Dom Kultury w Wołominie oraz Fundacja Hospicyjna w Gdańsku.

Patronami medialnymi byli Radio FaMa, Życie Powiatu na Mazowszu, Puls Wołomina i fakty wwl.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia. Zapraszamy za rok!