22 października 2017

14 lutego 2015 r. XXIII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Pomimo iż Światowy Dzień Chorego przypada na 11 lutego, w naszym Hospicjum główne uroczystości obchodzimy 14 lutego, aby z racji soboty mogło w niej uczestniczyć jak najwięcej rodzin pacjentów.

Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi.” (Hi 29, 15). Słowa z Księgi Hioba są hasłem tegorocznego Światowego Dnia Chorego. W  Hospicjum Opatrzności Bożej zgromadzili się  pacjenci, ich rodziny, personel i wolontariusze posługujący  w placówce.  Obecni byli także klerycy orońskiego seminarium. Mszy św.  przewodniczył ks. dyrektor Dariusz Czupryński. O oprawę muzyczną zadbali p. Kazimierz Twarowski i zespół Eo Nomine.

W homilii ks. dyrektor odwoływał się do orędzia Papieża Franciszka skierowanego do chorych z okazji Światowego Dnia Chorego. W czasie Mszy Św. pacjenci zostali obdarowani życzeniami i żółtymi tulipanami. Na zakończenie kapłan udzielił zgromadzonym indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wiele ciepłych słów padło dziś pod adresem wolontariuszy, którzy z okazji nadchodzącej rocznicy 20-lecia Hospicjum otrzymali w podziękowaniu za swoją pracę szczególny dar – ręcznie robione serca. Największe serce ks. dyrektor przekazał p. Alinie Foryszewskiej, która służbę wolontaryjną w Hospicjum pełni najdłużej ze wszystkich wolontariuszy, bo aż 19 lat!

Dziękujemy!!!

Pani Agacie Gałązce z Zespołu Szkół w Czarnej za wykonanie serc dla wolontariuszy z okazji 20-lecia Hospicjum!

Cukierni Dariusza i Leszka Wiśniewskich w Wołominie  za pyszny tort!

Legionowi Maryi z parafii św. Józefa Robotnika za kwiaty dla pacjentów!