Hospicjum Opatrzności Bożej | Księża Orioniści

Msza święta dla rodzin osieroconych odbędzie się

 21 maja 2023
18 czerwca 2023

o godz. 15.00

 Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści

ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin

Budowa Hospicjum dla Dzieci

Pekao S.A. o/Wołomin

Konto: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605

 

Fundacja Hospicyjna

 

Kwota darowizny:

 

XI KAMPANIA ?HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE?   11-12 PAŹDZIERNIKA 2014r.

Po raz jedenasty wystartowała Ogólnopolska Kampania Społeczna ?Hospicjum to też życie?. W Wołominie zainaugurowały ją 11 października uroczyste obchody zorganizowane w Miejskim Domu Kultury przez Hospicjum Opatrzności Bożej.  Kampania potrwa do 20 grudnia 2014r. Patronat medialny nad kampanią objęły: Radio FaMa, ?PULS Wołomina?, ?ŻYCIE POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO?, ?fakty.wwl? i ?Dobry znak?. Wydarzenie wsparli Starosta Wołomiński oraz Burmistrz Wołomina.

 

Tegoroczna kampania pod hasłem  ?Pomóż ukoić ból? koncentruje się na problemach żałoby przeżywanej  przez osierocone dzieci. Przychodzi nam  więc zmierzyć się z dramatycznie trudnym tematem ? niestety pomijanym przez media.

Spotkanie w Miejskim Domu Kultury zgromadziło wszystkich, którym los Hospicjum nie jest obojętny. W trakcie uroczystości zaproszeni goście mówili o trudnej ale i pięknej roli pracowników hospicjum okazując im wdzięczność oraz ogromny podziw. Nie zabrakło także słów uznania skierowanych do wolontariuszy hospicyjnych.

Dyrektor Hospicjum ks. Dariusz Czupryński wygłosił prelekcję pt.: ?Płacz, który uzdrawia?, w której podkreślał psychologiczną i fizjologiczną wartość płaczu. Od 12 lat pełniąc funkcję dyrektora Hospicjum wraz ze swoimi współpracownikami często widzi osoby płaczące z powodu straty kogoś ważnego i bliskiego i  często doświadcza tego, jak zagubione i nieszczęśliwe mogą się czuć w związku z zaistniałą sytuacją. Potrzebują wiedzy i orientacji w tym, co się z nimi dzieje i co będzie się działo. Potrzebują też ?uprawomocnienia? tego, co przeżywają, a co wydaje im się nienormalne czy też po prostu trudne.

Po prelekcji ks. dyrektora goście udali się  na przerwę kawową, podczas której wszyscy mogli porozmawiać o sytuacji hospicjum, jego roli i sposobach niwelowania problemów z jakimi borykają się osierocone dzieci.

Zwieńczeniem uroczystości był recital akustyczny Szymona Wydry.
Goście z entuzjazmem domagali się bisów a sam muzyk był bardzo poruszony ciepłym przyjęciem przez publiczność.

Niedziela 12 października była tradycyjnie Dniem Otwartych Drzwi w Hospicjum. Tego dnia w intencji pacjentów, personelu, wolontariuszy i darczyńców Hospicjum została odprawiona uroczysta Msza Św. w kościele św. Józefa Robotnika.

 

{gallery}kampania2014{/gallery}

05-200 WOŁOMIN, ul. Piłsudskiego 44
tel.:(+48) 22 787 26 66 
fax (+48) 22 776 42 16 

email: hospicjum@orionisci.rel.pl 

email(dokumenty do przyjęcia): hospicjumwolomin@gmail.com

www.hospicjumopatrznosci.org