Hospicjum Opatrzności Bożej | Księża Orioniści

Msza święta dla rodzin osieroconych odbędzie się

21 czerwca 2020

o godz. 15.00Fundacja Hospicyjna

 

Kwota darowizny:

 

NASI WOLONTARIUSZE LAUREATAMI I MIEJSCA W KONKURSIE MAZOWIECKIE BARWY WOLONTARIATU

3 listopada br. w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się wielka urodzinowa gala – obchody 15 – lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Ta wyjątkowa uroczystość połączona była z wręczeniem dyplomów i nagród naszym wspaniałym wolontariuszom zgłoszonym przez hospicjum do konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

Nasi wolontariusze Elżbieta Banaszek, Kasia Banaszek, Weronika Banaszek i Karol Pióro zgłoszeni do konkursu w kategorii wolontariat rodzinny zostali laureatami i zajęli honorowe pierwsze miejsce. Kapituła, która oceniała zgłoszenia, przyznała pierwsze miejsce naszej wspaniałej czwórce  jednogłośnie.

Od około półtora roku pani Ela, Kasia, Weronika i ich kuzyn Karol w każdą niedzielę o godzinie ósmej rano wykonują prace porządkowe na oddziale, pomagają w roznoszeniu posiłków, karmią pacjentów, wspierają rozmową, towarzyszą w tych najtrudniejszych chwilach. W tym czasie mąż pani Eli opiekuje się ich ośmioletnim synem i przygotowuje dla rodziny obiad.

Nagroda jest jednocześnie nominacją do ogólnopolskiego Konkursu Barwy Wolontariatu. Wręczenia dyplomów i nagród dokonał marszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik wraz z wicemarszałkiem Wiesławem Raboszukiem.

Wieczór uświetnili swoim występem wspaniali artyści: Emilian Kamiński, Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski oraz wielu, wielu innych.

05-200 WOŁOMIN, ul. Piłsudskiego 44
tel.:(+48) 22 787 26 66, 22 776 21 00 
fax (+48) 22 776 42 16       
email: hospicjum@orionisci.rel.pl
www.hospicjumopatrznosci.org