Hospicjum Opatrzności Bożej | Księża Orioniści

Msza święta dla rodzin osieroconych odbędzie się

 21 maja 2023
18 czerwca 2023

o godz. 15.00

 Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści

ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin

Budowa Hospicjum dla Dzieci

Pekao S.A. o/Wołomin

Konto: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605

 

Fundacja Hospicyjna

 

Kwota darowizny:

 

NASI WOLONTARIUSZE LAUREATAMI I MIEJSCA W KONKURSIE MAZOWIECKIE BARWY WOLONTARIATU

3 listopada br. w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się wielka urodzinowa gala ? obchody 15 ? lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Ta wyjątkowa uroczystość połączona była z wręczeniem dyplomów i nagród naszym wspaniałym wolontariuszom zgłoszonym przez hospicjum do konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

Nasi wolontariusze Elżbieta Banaszek, Kasia Banaszek, Weronika Banaszek i Karol Pióro zgłoszeni do konkursu w kategorii wolontariat rodzinny zostali laureatami i zajęli honorowe pierwsze miejsce. Kapituła, która oceniała zgłoszenia, przyznała pierwsze miejsce naszej wspaniałej czwórce  jednogłośnie.

Od około półtora roku pani Ela, Kasia, Weronika i ich kuzyn Karol w każdą niedzielę o godzinie ósmej rano wykonują prace porządkowe na oddziale, pomagają w roznoszeniu posiłków, karmią pacjentów, wspierają rozmową, towarzyszą w tych najtrudniejszych chwilach. W tym czasie mąż pani Eli opiekuje się ich ośmioletnim synem i przygotowuje dla rodziny obiad.

Nagroda jest jednocześnie nominacją do ogólnopolskiego Konkursu Barwy Wolontariatu. Wręczenia dyplomów i nagród dokonał marszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik wraz z wicemarszałkiem Wiesławem Raboszukiem.

Wieczór uświetnili swoim występem wspaniali artyści: Emilian Kamiński, Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski oraz wielu, wielu innych.

{gallery}wolontariusze{/gallery}

05-200 WOŁOMIN, ul. Piłsudskiego 44
tel.:(+48) 22 787 26 66 
fax (+48) 22 776 42 16 

email: hospicjum@orionisci.rel.pl 

email(dokumenty do przyjęcia): hospicjumwolomin@gmail.com

www.hospicjumopatrznosci.org