Hospicjum Opatrzności Bożej | Księża Orioniści

Msza święta dla rodzin osieroconych odbędzie się

 21 maja 2023
18 czerwca 2023

o godz. 15.00

 Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści

ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin

Budowa Hospicjum dla Dzieci

Pekao S.A. o/Wołomin

Konto: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605

 

Fundacja Hospicyjna

 

Kwota darowizny:

 

BAL CHARYTATYWNY DLA HOSPICJUM "NIEMOŻLIWE NIE ISTANIEJE"

Dnia  23 maja 2014 roku  w Hotelu  Gregory w Kobyłce  odbył się  BAL CHARYTATYWNY "Niemożliwe nie istnieje" z którego dochód został przekazany na rzecz Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie. Ponad 150 gości bawiło  się na balu biorąc jednocześnie udział  w   licytacjach przedmiotów przekazanych przez słynnych sportowców   oraz w zbiórce pieniężnej do puszek. Na balu pojawiło się wiele gwiazd sportu, medalistów z Soczi.

Bal rozpoczął swoim przemówieniem burmistrz Kobyłki, Robert Roguski, który serdecznie podziękował za przybycie wszystkim sportowcom, samorządowcom, mediom i przedsiębiorcom. Swoją wypowiedzią za serca ujął dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów ? ks. Dariusz Czupryński. ? O hospicjum myślimy jako o czymś smutnym. A jest to przede wszystkim miejsce, w którym jest się z drugim człowiekiem ? podsumował sens istnienia hospicjum dyrektor. - Ci ludzie cieszą się każdą chwilą, gdy są pośród żyjących. Bo hospicja to miejsca dla wszystkich?

Wieczór uświetnił  koncert muzyki clubowej i jazzowej, pokazy tańca studia tanecznego MDS, jeden z najlepszych teamów CHEERLEADERS z Warszawy i D`J FRANZAUDIO, wystawa fotografii gwiazd sportu, ale przede wszystkim wyjątkowi goście: olimpijczycy i gwiazdy sportu: Natalia CZERWONKA, Luiza ZŁOTKOWSKA, Zbigniew BRÓDKA, Jan SZYMAŃSKI, Sławomir CHMURA, Artur WAŚ, Artur NOGAL (panczeniści), Dorota ŚWIENIEWICZ (piłka siatkowa), Andrzej STREJLAU, Jerzy ENGEL (piłka nożna), Kajetan BRONIEWSKI (wioślarstwo - przedstawiciel Prezydenta RP), Grzegorz SKRZECZ (pięściarstwo) oraz prezenterzy TV. O balu nie zapomnieli także ludzie biznesu, rozrywki i kultury. Wśród gości była między innymi  Marta ?Mandaryna? Wiśniewska.

Imprezę poprowadzili Małgorzata Głębicka i Piotr Wyszyński, który jednocześnie w mistrzowski sposób poprowadził licytację wielu cennych przedmiotów.
Dzięki hojności ofiarodawców  udało się  uzyskać w sumie kwotę 18 970,00 zł.  w tym : 10 960,00 zł. w ramach przeprowadzonych licytacji, 210,00 zł w ramach zbiórki do puszek kwestarskich oraz 7 800,00 zł. w ramach darowizn przekazanych na konto Hospicjum.

Tego dnia można było zdobyć  podczas licytacji np.  czapkę z Planicy z podpisami polskich i słoweńskich skoczków narciarskich, w tym Kamila Stocha, unikatowy hełm strażacki,  rękawicę bokserską Grzegorza Skrzecza, koszulkę piłkarską z autografami Orłów nieżyjącego już Kazimierza Górskiego, dar pary prezydenckiej w postaci porcelanowej filiżanki z widniejącym na niej Belwederem  i karnetem podpisanym przez Bronisława Komorowskiego,  piękny obraz zatytułowany ?Wakacje w Grecji?.
Bal Charytatywny zakończył się dużym sukcesem.  To był z pewnością niezapomniany wieczór.

Dzięki Państwa dobroci i uprzejmości, Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie może nadal realizować swoją misję posługi ludziom cierpiącym i umierającym. Bez wrażliwości serca, okruchów dobra ze strony wielu ludzi i instytucji niemożliwe byłoby funkcjonowanie naszej placówki.

Stąd w imieniu pacjentów oraz dyrekcji i personelu naszego Hospicjum pragniemy podziękować Organizatorom, przybyłym gościom, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji wspaniałego pomysłu jakim był Bal charytatywny na rzecz naszego Hospicjum.

05-200 WOŁOMIN, ul. Piłsudskiego 44
tel.:(+48) 22 787 26 66 
fax (+48) 22 776 42 16 

email: hospicjum@orionisci.rel.pl 

email(dokumenty do przyjęcia): hospicjumwolomin@gmail.com

www.hospicjumopatrznosci.org