17 listopada 2019

Fundacja Hospicyjna

DZIĘKCZYNIENIE ZA KANONIZACJĘ - 27 KWIETNIA 2014!

W niedzielę Miłosierdzia Bożego 27.04.2014 roku kiedy Kościół wyniósł do godności świętych dwóch wielkich papieży Jana XXIII i Jana Pawła II do tej radości dołączyła wspólnota Hospicjum Opatrzności Bożej organizując w auli Hospicjum o godzinie 15:00 dziękczynną Eucharystię. W uroczystościach wzięli udział chorzy wraz z rodzinami, pracownicy oraz wolontariusze. Święci wspomniani wyżej byli zawsze blisko ludzkiego cierpienia i tych którzy im towarzyszą, nie mogło więc zabraknąć wdzięczności z naszej strony.

Mszę świętą poprzedziła Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Mszę celebrował i homilię wygłosił dyrektor Hospicjum ks. Dariusz Czupryński. Po udzieleniu Bożego błogosławieństwa gospodarz spotkania podziękował wszystkim uczestnikom za czynny udział w uroczystości, w sposób szczególny dziękując p. Bożence - naszej pacjentce, za dekorację kwiatową oraz zaprosił wszystkich uczestników na kremówki z Janem Pawłem II. Dodatkowym przeżyciem spotkania był występ p. Teresy jednej z pacjentek, która w stroju krakowskim wyrecytowała wiersz św. Jana Pawła II pt. „Brzoza” wzruszając wszystkich do łez. Uroczystość zakończyła wspólnie odśpiewana „Barka” – ulubiona pieśń świętego Jana Pawła II.