17 listopada 2019

Fundacja Hospicyjna

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO -  09 LUTEGO 2014

Z okazji XXII Światowego Dnia Chorego w Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie 9 lutego została odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem chorych, ich rodzin, pracowników i licznego grona wolontariuszy. Myśl przewodnią tego spotkania stanowiły słowa z Orędzia papieża Franciszka „Wiara I Miłość<< My także winniśmy oddać życie za braci>>”( 1J 3,16). Podczas Mszy świętej, której przewodniczył Dyrektor Hospicjum ks. Dariusz Czupryński, uczestnicy przyjęli sakrament Namaszczenia Chorych. Oprawę liturgiczną Mszy Św. przygotowali Państwo Dorota i Marek Choszczyk.

Po zakończeniu liturgii odbyło się krótkie nabożeństwo do Matki Bożej zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem nad każdym uczestnikiem. Na zakończenie spotkania ks. dyrektor zawierzył wszystkich chorych i wszystkich którzy się opiekują i leczą wstawiennictwu Maryi, aby pomagała przeżywać swoje cierpienie w jedności z Jezusem Chrystusem. Po Mszy świętej tradycyjnie już od 19 lat wszyscy mieszkańcy naszego Hospicjum otrzymali z rak pań z Legionu Maryi żółte tulipany. Niespodzianką dla wszystkich był plakat wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego w Wołominie, na którym wraz z ze swoimi dłońmi pozostawiły słowa modlitwy i wsparcia dla chorych i posługujących. Uwiecznieniem spotkania był tort czekoladowy przygotowany przez p.Elżbietę Carzyńską . Deogratias za czas wspólnego świętowania!