17 listopada 2019

Fundacja Hospicyjna

SPOTKANIE "KOBIETY SZALONE DLA JEZUSA" - 7-9 LUTEGO 2014

W dniach od 7 do 9 lutego 2014 w Domu Prowincjalnym Sióstr Orionistek w Zalesiu Górnym, odbyło się spotkanie dla dziewcząt z cyklu „Kobiety Szalone dla Jezusa”. Patronką była bł. Chiara „Luce" Badano, młoda dziewczyna z Sasello we Włoszech, która w wieku 19 lat po ciężkiej chorobie odeszła do nieba w opinii świętości.

Na zaproszenie sióstr Orionistek odpowiedziały 33 dziewczyny, które przyjechały z Otwocka, Wołomina, Włocławka, Koła, Siedlec, Zduńskiej Woli i Warszawy. Spotkanie poprowadziły siostry z grupy duszpasterstwa młodzieżowo– powołaniowego. Posługą sakramentalną służył ks. Grzegorz Suwała wikariusz parafii Kąkolewnica.

Dziewczęta aktywnie włączyły się w zaproponowany program uczestnicząc w konferencjach i pracy w grupach. W przeżywaniu tego szczególnego czasu ważne było spotkanie z Jezusem na modlitwie i w sakramentach świętych. Wspólne posiłki, rekreacje, rozmowy indywidualne były możliwością do nawiązania bliższych relacji. Znacząca była także wizyta w Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, spotkanie się z chorymi, posługującymi im siostrami i personelem. Podczas tego spotkania Duch Święty działał na wiele różnych sposobów, a dziewczęta po raz kolejny mogły się zastanowić się nad tym, że święci są wśród nas i że my też możemy nimi być.

Rozjeżdżając do swoich domów po intensywnie przeżytym weekendzie uczestniczki spotkania zabrały ze sobą przesłanie, które bł. Chiara pozostawiła swoim rówieśnikom: „Ja nie mogę już biec, ale chciałabym przekazać Wam pochodnię, jak na olimpiadzie. Macie jedno życie, warto przeżyć je dobrze”. Deogratias!