10 września 2017
17 września 2017

SIEDEMNASTA ROCZNICA HOSPICJUM - 17 MARCA 2012

„Jeżeli do łóżka chorego nie zaniesiecie miłości, lekarstwa nic nie dadzą.”

Ojciec Pio.

17 marca b.r. obchodziliśmy 17 rocznicę powstania Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie. W świętowaniu  rocznicy Hospicjum udział wzięli m.in. pacjenci, dyrekcja, personel z rodzinami i wolontariusze.

Kapłan sprawujący Mszę Św. nawiązał  w homilii do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Mówił o autentycznej miłość do bliźniego, jaką okazał Samarytanin i że przypowieść ta jest przesłaniem ciągle aktualnym dla personelu pracującego w hospicjum, dotyczy bowiem opieki nad ludźmi cierpiącymi, potrzebującymi pomocy, którzy są bliscy śmierci.

Dyrektor hospicjum ks. Dariusz Czypryński otrzymał kwiaty w podziękowaniu za   dotychczasowe starania dla sprawnego funkcjonowania hospicjum, za oddanie i zaangażowanie na rzecz placówki. Pielęgniarka naczelna Barbara Pyrzanowska  życzyła ks. Dyrektorowi dużo zdrowia i sił potrzebnych do dalszego kierowania hospicjum.