22 października 2017

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO - 11 LUTEGO 2012

Pacjenci, lekarze, przyjaciele i wolontariusze naszego Hospicjum obchodzili dziś Światowy Dzień Chorego. W auli hospicyjnej  Mszę Świętą w intencji chorych odprawili  ks. dyrektor Dariusz Czupryński i ks. Andrzej Lipiński. W trakcie uroczystości został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. każdy podopieczny otrzymał kwiaty i życzenia przekazane przez ręce niezastąpionych wolontariuszy. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO - 11 LUTEGO 2012r.

Pacjenci, lekarze, przyjaciele i wolontariusze naszego Hospicjum obchodzili dziś Światowy Dzień Chorego. W auli hospicyjnej Mszę Świętą w intencji chorych odprawili ks. dyrektor Dariusz Czupryński i ks. Andrzej Lipiński. W trakcie uroczystości został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. każdy podopieczny otrzymał kwiaty i życzenia przekazane przez ręce niezastąpionych wolontariuszy. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie.

Słowa Ojca Świętego Benedykta XVI wskazują na centralne przesłanie obchodów tegorocznego Światowego Dnia Chorego: „W tym roku (…) chciałbym położyć nacisk na «sakramenty uzdrowienia», tzn. sakrament pokuty i pojednania, a także sakrament namaszczenia chorych, które osiągają swoją naturalną pełnię w Komunii eucharystycznej. (…) Niech kapłani na wzór Dobrego Pasterza jako przewodnicy powierzonej im owczarni, będą pełni radości, opiekuńczy wobec osób najsłabszych, ubogich, grzeszników i ukazują nieskończone miłosierdzie Boga napawającymi otuchą słowami nadziei”.