22 października 2017

GALA WOLONTARIATU - 11 grudnia 2011

W Miejskim Domu Kultury w Wołominie,  odbyło się spotkanie z wolontariuszami - ludźmi, którzy poświęcają swój czas, energię i umiejętności aby pomagać innym. Spotkanie było podsumowaniem  Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 oraz obchodów Dnia Wolontariusza.  Wzięło w nim udział 8 centrów wolontariatu z Gminy Wołomin w tym Centrum Wolontariatu przy Hospicjum w Wołominie.
Spotkanie było najwyższą formą uznania złożoną wolontariuszom przez Burmistrza Wołomina.  W czasie spotkania przedstawiono pokaz multimedialny przybliżający ideę wolontariatu oraz wołomińskie koła działające przy różnych placówkach.

Dyplom uznania i kosz słodyczy z rąk  wiceburmistrza Grzegorza Mickiewicza odebrali w  imieniu  wolontariuszy : Małgorzata Rowicka i Zbigniew Rudnik.
Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Wolontariat w oczach młodzieży”. Z prac plastycznych  wykonanych w ramach konkursu zorganizowano wystawę, która będzie dostępna  w holu Miejskiego Domu Kultury do 15 stycznia 2012 r.
Po części oficjalnej odbył się  koncert piosenki literackiej i kabaretowej pt.: "Pieśni bez paszportu" w wykonaniu Jana Jakuba Należytego, Aleksandry Drzewieckiej, Jakuba Murackiego i Doroty Wasilewskiej.  Na koncert złożyły się pieśni najwybitniejszych europejskich twórców piosenki literackiej i kabaretowej, takich jak.: Brel, Aznavour, Brassens, Nohavica, Okudżawa, Kryl, Wysocki, Rozenbaum, a także utwory autorskie.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, który był okazją do rozmów kuluarowych, gratulacji i ciekawych spotkań.